Järelpaigaldatav teabe- ja meelelahutussüsteem Porsche Classic Communication Management Plus

Aastast 2020 on Porsche Classic pakkunud paljudele vanematele ja uuematele klassikalistele autodele kaht teabe- ja meelelahutussüsteemi – Porsche Classic Communication Managementi (PCCM) ja Porsche Classic Communication Management Plusi (PCCM Plus). Muude võimaluste hulgas saab nende järelpaigaldatavate seadmetega kasutada Apple CarPlayd (alates iPhone 5-st) ja Android Autot meediafailide taasesitamiseks, navigeerimiseks ja telefoniga helistamiseks. Nüüdsest on vastav tootevalik saadaval ka kuuenda põlvkonna 911 (997) mudeliaastatele 2005 kuni 2008, 987-põlvkonna Boxsterile ja Caymanile mudeliaastatest 2005 kuni 2008 ning esimese põlvkonna Cayenne’ile mudeliaastatest 2003 kuni 2008.

Kaasaegne teabe- ja meelelahutussüsteem ajatule klassikule

„Meie ajatutele klassikutele mõeldud moodsate kommunikatsiooniseadmete järele on suur nõudlus. Varsti pärast järelpaigaldamiseks mõeldud teabe- ja meelelahutussüsteemide edukat turuletoomist hakkasime saama sellesisulisi kirju ka 997-põlvkonna 911 omanikelt,“ rääkis Porsche Classicu direktor Ulrike Lutz. „Seepärast laiendamegi nüüd oluliselt Porsche Classicu järelpaigaldatavate seadmete valikut.“

Ülalmainitud Porsche mudeleid sai soovi korral varustada Porsche teise põlvkonna 2DIN-suuruses kommunikatsioonikeskusega (PCM). Uus PCCM Plus on ideaalne asendus neile algupärastele sisseehitatud seadmetele, aga ka CD-raadiotele CDR 23 (Cayenne) ja CDR 24 (Boxster/Cayman). Nende välimus ja kasutusviis on kooskõlas autosse juba varem paigaldatud komponentidega nagu kliimaseadme juhtpaneel. Seega sobitub PCCM Plus oma kohale justkui valatult. Porsche logo kinnitab, et need seadmed on välja töötatud Porsche poolt. Vaateväljast kõrvale jäävate seadmete, näiteks võimendite, kõlarite ja antennide kasutamises midagi ei muutu. Uued seadmed toetavad ka näidikuplokis asuvaid navigatsiooniekraane.

PCCM Plus saab 7-tollise, kaasaegse graafikaga puutetundliku ekraani. Euroopa versioonil võimaldab DAB+ digitaalraadiojaamade kuulamist, kuna USA ja Kanada versioon on kohandatud SiriusXM-i satelliitraadio tarvis. Juhile pakutakse ka uusimat navigatsiooniseadet koos Porsche-kohaste huviväärsustega (POI), kaarti saab kuvada kahe- või kolmemõõtmelisena. Tulevikus hakatakse navigatsioonikaardile uuendusi pakkuma regulaarsete ajavahemike järel. Meediafaile saab taasesitada USB-mälupulgalt ning Bluetoothi, Apple CarPlay (alates iPhone 5-st) või Android Auto kaudu. Veel üks oluline funktsioon on palju kasulikku infot pakkuv pardakompuuter. 911, Boxsteri ja Caymani puhul on ka võimalik salvestada auto isiklikke seadistusi. Sõltuvalt auto varustusest hõlmab mälufunktsioon tulesid, esiklaasipuhasteid, kliimaseadet ja lukustust.

Uus PCCM Plus maksab 1825 eurot. Hind sisaldab käibemaksu ja juurde lisandub paigaldus. Seadmeid ja eraldi pakutavat kaardimaterjali saab tellida Porsche esindustest. Soovitame seadme paigaldada Porsche Classicu partneri juures või Porsche esinduses.

Porsche Classic

Porsche Classicu eesmärk on säilitada ja hoida legendaarseid sõidukeid ja uuemaid klassikuid. Alates aastast 2023 kuuluvad Porsche Classicu haldusalasse ka 911 (tüüp 997) ning Boxster ja Cayman (tüüp 987).

Originaalvaruosade ja -tarvikute äriüksus täidab olulist rolli paljude klassikaliste Porsche mudelite korrashoiul. Porsche toodab ja pakub rohkem kui 80 000 Porsche Classicu originaalvaruosa ning tagab sellega, et tema klassikalised autod liiguvad teedel veel pikki aastaid. Alates aastast 2013 on valikusse lisandunud rohkem kui 2000 uut originaalosa ning see arv kasvab pidevalt. Lisandusid ka suutlikkusele orienteeritud varuosade (Performance Parts) valik ning teised ajaloolise seosega elustiilitooted ja tarvikud. Need tõstavad klassikaliste autode suutlikkust, lisavad mugavust, täiendavad disaini ja igapäevaseid kasutusvõimalusi. Samiti on saadaval tehniline kirjandus. Porsche Classicu valikut täiendavad veel tehases restaureerimise teenus ning üksikute klientide unistuste realiseerimine hiljuti käivitatud erisoovide programmi Sonderwunsch raames.

Viimati muudetud: 09.02.2023