Esilinastus 90-minutiline dokumentaalfilm Hollywoodi staari võidusõitjaks saamisest.

„Teekond Le Mansi“ on 90-minutiline dokumentaalfilm, mis jälgib Hollywoodi staari Michael Fassbenderi teekonda oma lapsepõlveunistusest maailma kuulsaimal 24 tunni sõidul startimiseni. Sel teekonnal koos Porschega kogeb saksa-iiri päritoluga näitleja emotsioonide ameerika mägesid – kõrgeimatest tippudest kuni sügavaimate kuristikeni. „Teekond Le Mansi“ on 17. novembrist nähtav Porsche YouTube’i kanalil. Filmis mängib kaasa Michaeli tiimikaaslane, meie oma võidusõitja Martin Rump. 

Michael Fassbender unistas võidusõitmisest juba lapsena. Saksamaal Heidelbergis sündinud ja praeguseks 46-aastane Fassbender tegi esimesed sammud oma unistuse teostamiseks aastal 2018. USA näitleja Patrick Dempsey, kes isegi on kolm korda Porsche roolis Le Mansis võistelnud, tutvustas teda Porsche inimestele. Sportautotootja juhendamisel õppis Oscari kandidaadiks olnud filmitäht võidusõiduauto juhtimist Porsche Racing Experience’i programmis, Porsche Sports Cupi sarjas ja lõpuks Euroopa Le Mansi sarjas (ELMS). Kõigil neil treeningutel ja võistlustel oli Porsche treener alati tema kõrval. Ning algusest peale salvestati kogu teekond kaameratega. YouTube’i seriaali „Teekond Le Mansi“ jälgis lugematu arv fänne, kes elasid peategelasele kaasa ning tagasilöökide korral tundsid kaasa.

„Tahtsime seda võidusõiduteekonda maailmaga jagada. Nii lõimegi sisuseriaali Michaeli eluunistuse teostamise esimesest sekundist alates,“ selgitas Porsche turunduskommunikatsiooni juht Oliver Hoffmann. „Meile oli selge, kui suur ja võimas tema unistus oli. Selle täitmine nõudis ränka tööd. Me toetasime ja saatsime Michaelit igal sammul. Tema kirge ja pühendumust on tunda kõigis „Teekond Le Mansi“ osades.“

Tuntud mitmete kassahittide kaudu

Fassbender, kes sai kuulsaks sellistes filmides nagu „X-mehed“ ja „Vääritud tõprad“, pani oma filmikarjääri mõneks ajaks ootele ja sööstis pea ees võidusõidumaailma. „See on vapustav teekond,“ ütles „Teekond Le Mansi“ projektijuht Sebastian Borowski. „Mõnikord oli väga keeruline kaameraga pidevalt tegevust jälgida, ükskõik, kas päev läks ladusalt või oli täielik katastroof. Michaeli valmisolek jagada meiega ka oma kõige isiklikumaid hetki annab seriaalile tema õige näo – eheda vaate kulisside taha erakordsel teekonnal oma suurima lapsepõlveunistuse täideviimiseks.“

Ühel hetkel aga sai Fassbenderi unistusest õudusunenägu. Pärast kolme aastat ettevalmistusi asus ta Proton Competitioni tiimi Porsche 911 RSR-iga 2022. aastal Le Mansi 24 tunni sõidul võistlustulle – ja sattus tahtmatult avariide keerisesse. See oli auahnele amatöörvõidusõitjale valus tagasilöök. „Võistluse lõpptulemus oli äärmiselt kainestav tiimile ja eriti Michaelile, ehkki pärast pikka remondipausi jõudis meeskond finišisse. Kuigi ta oli pikali löödud, ajas ta end kohe püsti. Üsna ruttu sai selgeks, et ta tahab uuesti proovida,“ meenutas Sebastian Borowski. Lisaks võistlemisele jätkus ka sellega seotud sisuseriaal. „YouTube’i seriaal „Teekond Le Mansi“ võitis järjest rohkem fännide südameid ning vastukaja oli vapustav. Raske töö, tagasilöökidest ülesaamine ja positiivsed emotsioonid edu järel – kõik see köitis inimesi. Ning meie kõigi jaoks polnud kogu lugu veel täielikult avanenud,“ ütles Oliver Hoffmann.

Uus algus pärast tagasilööke

Tänavu 12. juunil – Le Mansi 24 tunni sõidu 100. aastapäeval – oli Michael Fassbender taas legendaarse võistluse stardirivis. Seekord jagas ta autot austerlasest tehasesõitja Richard Lietzi ja eestlase Martin Rumbiga ning näitas end Proton Competitioni auto number 911 roolis heast küljest. „Võistlus näitas, et ta oli hämmastavalt arenenud mitte üksnes sportlikus, vaid ka vaimses mõttes,“ rääkis Sebastian Borowski. Muljetavaldav progress oli ka mõõdetav. Fassbenderi parim võistlusring 378 kW (515 hj) võimsusega Porsche 911 RSR-i roolis oli peaaegu neli sekundit kiirem kui aasta varem. Esimest korda õnnestus tal 13,626-kilomeetrine ring läbida ajaga alla nelja minuti, mis on GT-autodele omamoodi verstapost.

„Tal oli söakust, tal oli suur unistus ja ta ei lasknud end tagasilöökidest heidutada,“ võttis Oliver Hoffmann kokku. „Just seetõttu kujuneski kogu projekt nii vägevaks. Õnneks saime jäädvustada kõik emotsionaalsed hetked esimesest päevast alates ning pakkuda neid nüüd „Teekond Le Mansi“ vaatajaile kogu maailmas tasuta. Loodetavasti innustame inimesi sellega ka enda isiklikke unistusi teoks tegema.“

90-minutiline dokumentaalfilm jälgib kogu Michael Fassbenderi ja Porsche ühist võidusõiduteekonda aastatel 2018 kuni 2023. Film on kulminatsiooniks YouTube’i seriaalile, mille 33 osa on kogunud kokku üle 100 miljoni vaatamiskorra. „Teekond Le Mansi“ on nüüd nähtav Porsche Youtube kanalil.

 

„Teekond Le Mansi“, esimene hooaeg

„Teekond Le Mansi“, teine hooaeg

„Teekond Le Mansi“, kolmas hooaeg

„Teekond Le Mansi“, neljas hooaeg

Viimati muudetud: 21.11.2023