Stabiilsed tulemused keerulises keskkonnas

Stuttgart. 2022. aasta esimeses kvartalis tarnis Porsche oma klientidele kogu maailmas 68 426 sõidukit. Seda on eelmise aastaga võrreldes viie protsendi võrra vähem. „Kogu autotööstust mõjutavate erakordsete tingimuste valguses on meie müügitiimid ja esindused esimeses kvartalis hästi töötanud,“ ütles Porsche AG müügi- ja turundusdirektor Detlev von Platen. „Koroonaviiruse taaselustumine mõnes piirkonnas, näiteks Hiinas, koos jätkuvate tuntavate varustus- ja logistikaraskustega on meid raskete katsumuste ette seadnud. Samal ajal püsib kõrge nõudlus meie toodete järele kogu maailmas – ühtmoodi Euroopas, Ameerikas ja Hiinas.“

Kasv Euroopas

Sportautotootja ees seisnud kõikvõimalikud raskused maailma eri piirkondades maalisid ka tarnete osas väga erineva pildi. Euroopas tarnis Porsche esimese kvartali jooksul 22 791 sõidukit, mis teeb aastaseks kasvuks 18 protsenti – seda vaatamata 2021. aasta sama perioodi väga tugevatele näitajatele. Arvud suurenesid ka koduturul Saksamaal, kus tarniti 6925 sõidukit ehk 16 protsenti aastatagusest enam. Hiinas, Porsche suurimal üksikturul tegi sportautotootja 17 685 tarnet. Uuesti levima hakanud koroonaviirus koos logistikaraskustega ja Porsche esinduste sulgemisega mõnes piirkonnas tõid kaasa 20-protsendise languse tarnete arvus. Porsche klientidele Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas, Aafrikas ja Lähis-Idas tarniti kokku 28 991 sõidukit. USA-s tarniti Porsche klientidele 13 042 sõidukit vaatamata paljusid automarke puudutanud varustus- ja transpordiprobleemidele. See on võrreldav mulluse kõigi aegade parima esimese kvartaliga.

Linnamaasturid jätkuvalt menukad

Suurim nõudlus valitses taas Porsche linnamaasturite järele. Porsche Cayenne leidis endale 19 029 uut klienti. Macani tarnete arv ulatus 18 329-ni. Täiselektriline Porsche Taycan läks 9470 kliendile. Legendaarset sportautot 911 tarniti kogu maailma 9327 korral. Klientidele anti üle kokku 7735 Panamerat. 718 Boxster ja 718 Cayman olid tarneteks 4536 korral.

„Läheme ka teise kvartalisse ettevaatlikult, eriti Ukrainas jätkuva relvastatud konflikti valguses. Jälgime seda jahmatuse ja murega kõigi asjaosaliste pärast. Inimeste tervis ja turvalisus on esmatähtsad. Äritegevusele avalduvat mõju analüüsib ja hindab pidevalt meie spetsialistidest koostatud töörühm. Vaatamata sellele kõigele jääme oma üldiste väljavaadete osas optimistlikuks ega tee mingeid kompromisse, kui asi puudutab meie klientidele loodavaid emotsiooneäratavaid ja ainulaadseid kogemusi,“ ütles Detlev von Platen.

Viimati muudetud: 14.04.2022