Porsche Caymaniga matkale? Miks mitte?

Matkaauto pole just esimene mõte, mis Porschele mõeldes pähe tuleb. Kuid Sandra Raju, kes augustikuu nädalavahetusel 718 Cayman GTS mööda Eestimaa kauneid sihtkohti ringi sõitis, just matkale sellega ka läks. Lisaks täitis ta selle nädalavahetusega ka oma elukaaslase ühe suurima unistuse – olla hetkeks Porsche omanik.

Aktiivse elustiiliga Sandra on alati proovinud teha asju nii, nagu keegi teine pole varemalt teinud ja kui ta nädalavahetuseks 2-kohalise sportauto sai, siis ei sõitnud ta kohe ringrajale või siledatele asfaltteedele, vaid suundus hoopis metsa ja loodusesse. „Tegelikult ei olnud ühtegi takistust selle autoga liiklemisel, midagi ei jäänud tegemata ja kusagil ei jäänud käimata. Parkisime end metsarajal karavanide ja teiste maasturite vahele ja läksime telkima,“ sõnas Sandra.

„Dream Come true“

Kõige suurem Porsche fänn Sandra peres on tema elukaaslane Sander, kelle jaoks oli Porsche rooli istumine tõeline „dream come true“. „Selle autoga sõitmine pole nö tavaline tunne ja ei peagi olema. Nüüdseks on see maitse suhu saadud ja konkreetne plaan, kuidas oma unistus täide viia, paika pandud,“ lausus Sandra. Ka Porsche üks moto on „Follow your dream“, mis ütleb, et unistada tuleb suurelt, vaid siis need unistused ka täituvad.

Ka Sandra jaoks, kes pole kõige professionaalsem autosõitja, oli Porsche vahe võrreldes tema varasemate sõidukitega märgatav. „Tundsin end roolis kindlalt, auto tundus väga stabiilne ning kui tavaliselt kardan suuri kiiruseid, siis tegelikult selles autos kiirusehirmu ei tekkinud. Uskumatu on ka see, kuidas auto kurve võtab – kui üldjuhul võtaksid kurve 50-ga, siis Porsche roolis pole pea kaks korda suurema kiirusega nende läbimine mingi probleem,“ kirjeldab Sandra. „Ja no kiirendus on muidugi omaette teema,“ muigab Sandra.

 

Pilgud pööravad

Porsche on bränd, mis ei jäta pea kedagi külmaks. „Alati, kui peatusime ja välja astusime, siis kõikide pilgud pöördusid meile. Näiteks Rakveres poe ette sõites jäi auto kohalikele noormeestele koheselt silma. Seda enam oli nende üllatus suur, kui rooli tagant astus välja naine, mitte mees. Ehk stereotüüp, justkui see on auto, mis kuuluks vaid meestele, pole veel kuhugi kadunud. Tegelikult on Porsche aga sobilik igaühele, kes peab lugu sportlikust elustiilist, disainist, kvaliteedist, kiirusest – olgu ta siis mees või naine,“ murrab Sandra auto ümber käivaid müüte.

Viimasel ajal on Sandra kasutanud palju sõidujagamisteenuseid, kuna elab linnas ja vahemaad on olnud lühikesed. Üsna pea ootab ees aga kolimine linna äärde ning vajadus pikemaid vahemaid läbida, kasvab. „Kui ma nüüd mõtlen kas omada autot või mitte, siis pigem valiksin ikka selle, et mul oleks oma auto. Kas selleks saab üks kord ka Porsche, seda näitab aeg. Kuid nagu Porsche isegi ütleb – „Follow your dream“.

Viimati muudetud: 02.11.2022