Eelmisel hooajal Euroopa Le Mansi (ELMS) kestvussõidusarjas debüteerinud Martin Rump jätkab samas sarjas ka tänavu. Porschega sõitva eestlase tiimikaaslased on Proton Competition võistkonnas Hollywoodi näitlejast võidusõitja Michael Fassbender ja kogenud Austria ringrajasõitja Richard Lietz. Rumpi teekonda Le Mansile toetab Porsche esindaja Eestis, Auto 100 AS. 

Porsche Eesti esindaja, Auto 100 juhatuse liikme Jussi Pärnpuu sõnul tähistab Le Mans tänavu oma 100. aastapäeva, mis toob tuntud mootorispordi suursündmusele ka rohkelt tähelepanu kõikjal maailmas. „Seda enam on hea meel, et Euroopa Le Mansi sarjas sõidab tänavu ka meie oma võistleja, kes asetab ka Eesti veelgi tugevamalt ringrajaspordis rahvusvahelisele pildile,“ ütles Pärnpuu. 

Pärnpuu lisas, et Le Mansiga on Porschel väga erilised suhted. „Porsche on olnud läbi aegade Le Mansi kõige edukam ning ainus automark, mis on alates 1951. aastast osalenud kõikidel 24 tunni sõitudel. Selle aja jooksul on saavutatud 110 klassivõitu ja 19 üldesikohta,“ lisas ta. 

Ka Martin Rump sõidab Euroopa Le Mansi sarja Porschega, täpsemalt 911 RSR 19 mudeliga. Rumpi sõnul jääb tänavune aasta viimaseks võistlushooajaks legendaarsetele LMGTE kategooria võidusõiduautodele, mis teeb sellest hooajast väga erilise sündmuse ka võistlejale endale. „Peale tänavust võistlust loetakse LMGTE (Le Mans Grand Touring Endurance) ajastu lõppenuks. See tähendab, et ka sealhulgas minu juhitud Porsche 911 RSR, saab peale 2023 hooaega sisuliselt muuseumieksponaadi staatuse,“ rääkis Rump.

Esimese eestlasena eelmisel suvel Le Mansi 24-tunni sõidul osalenud Martin Rump alustab ELMS-i sarjas hooaega 23. aprillil Barcelona ringrajal. Lisaks etapile Barcelonas sõidetakse tänavu ka Imolas, Paul Ricardi ringrajal Prantsusmaal, Aragonis, Spa-Francorschamps rajal Belgias ning hooaeg lõpeb 22. oktoobril Portugalis, kui aastale pannakse punkt Portimao ringrajal. 

Kõigi võidusõitude pikkus on neli tundi ja Aragoni ringrajal läbitav etapp sõidetakse õhtul pimedas.  Proton Competitioni sõiduvahendiks on Porsche 911 RSR 19.

“Loomulikult on mul väga hea meel osaleda taaskord Euroopa Le Mansi sarjas. Eelmisel hooajal näitasime meeskonnana alati head kiirust ja kuigi seda ei õnnestunud realiseerida vääriliseks tulemuseks, oli eelmine aasta ikkagi meile edukas. Usun, et see oli vundament ka uuele sõlmitud kokkuleppele,“ sõnas Rump. Nüüd avanes Rumpile  uus uks Le Mansi sarja läbi Protoni tiimi. „Tänavuse hooaja tiimikaaslasteks on legendaarsed võidusõitjad Richard Lietz ja Michael Fassbender, kellelt on ka minul palju õppida,” sõnas Martin Rump uue hooaja eel. 

Viimati muudetud: 30.03.2023